Zamknij

Nie pozwolił matce z ciemnoskórą córeczką wejść do kościoła. Odpowie za znieważenie na tle rasowym

Redakcja
26.06.2017 15:44
Policja
fot. KMP Sopot

Do 3 lat więzienia grozi 59-latkowi, który pod jednym z sopockich kościołów obraził kobietę i jej 2,5-letnią córkę, twierdząc, że dziewczynka nie ma prawa wejść do świątyni z powodu innego koloru skóry. Interweniowała policja. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za znieważenie na tle rasowym.

Do incydentu doszło w sobotę rano, pod jednym z sopockich kościołów. Mężczyzna zaczepił matkę z 2,5-letnią dziewczynką i zabronił im wejścia do budynku. Dziecko miało ciemniejszy kolor skóry i to był argument, którym posługiwał się mężczyzna, tarasując drzwi. Kobieta, bojąc się o dziecko, nie chciała go prowokować i odeszła, zawiadamiając stojących nieopodal policjantów.

Funkcjonariusze próbowali najpierw ustalić tożsamości mężczyzny, a następnie usiłowali zmusić go do wejścia do radiowozu. On z kolei przez cały czas zachowywał się agresywnie, w rozmowie skupiał się na dziecku i powtarzał, że nie ma ono prawa wejść do kościoła. Następnie odmówił okazania dokumentów oraz wejścia do radiowozu. Próbował nawet salwować się ucieczką, dlatego mundurowali musieli zastosować wobec niego środki przymusu bezpośredniego.

W końcu udało się go doprowadzić na komisariat. Ustalono, że mężczyzna ma 59 lat i jest mieszkańcem wsi w województwie łódzkim. W czasie zatrzymania był trzeźwy. Jeszcze w poniedziałek policja wystąpi do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego dozoru. Usłyszał już zarzuty publicznego znieważenia na tle rasowym. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/Policja.pl/MP