Zamknij

Visa Kino Letnie Sopot-Zakopane. Moc filmowych wrażeń w plenerze

Redakcja
30.06.2017 14:22
Visa Kino Letnie Sopot-Zakopane. Moc filmowych wrażeń w plenerze
fot. Visa Kino Letnie

Filmowe morze, góry i Mazury. 1 lipca w Sopocie odbędzie się 10. jubileuszowa edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego. Wydarzenie poprzedzi wielka gala wręczenia nagrody Diamentowego Klapsa Filmowego.

Sopot i Zakopane to dwa najpopularniejsze kurorty, do których przez całe wakacje zaprasza Visa Kino Letnie. Na widzów czekają codzienne, bezpłatne projekcje filmowe. Dodatkowo w środy i czwartki seanse kina letniego odbywać się będą w Giżycku. 

- Wszyscy czekają z zapartym tchem, któremu polskiemu aktorowi zostanie wręczony tegoroczny Diamentowy Klaps Filmowy na sopockim molo – mówi Paweł Adamski, twórca i organizator festiwalu. - Dowiemy się tego już 1 lipca w Sopocie - dodaje.

 

Przechwytywanie

Festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Corocznie przyciąga tłumy widzów spragnionych filmowych emocji. W tym roku, po raz dziesiąty, dotrze tam, gdzie w trakcie wakacji udają się miliony Polaków – nad morze, w góry i na Mazury.

Filmowych emocji w niepowtarzalnych warunkach przyrody będziemy mogli zażywać codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia. W Sopocie projekcje odbywają się na słynnym sopockim molo, w Zakopanem na Kulturalnym Placu Niepodległości, tuż obok Krupówek, z widokiem na Giewont, a w Giżycku w Ekomarinie nad jeziorem Niegocin, gdzie filmy będzie można oglądać nawet z przycumowanych jachtów.

Przechwytywanie

Jak co roku, każdy tydzień festiwalu został podzielony na atrakcyjne dni tematyczne. W repertuarze znajdą się filmy oscarowe („Moonlight”, „Nowy początek”) i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity („Legion samobójców”, „Jurassic World”) i kino artystyczne. Nie zabraknie też polskich produkcji („Powidoki” z fantastyczną rolą Bogusława Lindy i „Zjednoczone Stany Miłości”), o których głośno w kraju i za granicą. 

Przechwytywanie

Oprócz plenerowych pokazów filmowych, na widzów czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji i niespodzianek. W Zakopanem funkcjonować będzie miasteczko filmowe na Kulturalnym Placu Niepodległości, w Sopocie kawiarnia festiwalowa na molo, przy słynnej fontannie, a w Giżycku centrum festiwalowe w nowo otwartym kinie „Nowa Fala”.

RadioZET.pl/visakinoletnie/DG