Zamknij

News Radia ZET: prokuratura umorzyła śledztwo ws. prezydenta Sopotu

Redakcja
30.01.2018 09:19
News Radia ZET: prokuratura umorzyła śledztwo ws. prezydenta Sopotu
fot. Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie umorzyła śledztwo w sprawie prezydenta Sopotu — dowiaduje się Radio ZET. 

To jedno z kilkunastu postępowań dotyczących Jacka Karnowskiego, jakie po latach wszczęto ponownie po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Chodziło w nim między innymi o rzekome przejmowanie przez prezydenta części premii dla pracowników w latach 1998-2011.

Jak ustaliło Radio ZET, postępowanie umorzono, bo „czynów nie popełniono lub też czyn nie zawierał znamion czynu zabronionego”. Podstawą wszczęcia postępowania jeszcze w 2011 roku był anonimowy donos. Były w nim zarzuty między innymi o najem jednego z lokali bez przetargu, bezprawne przekazanie pieniędzy przez władze Sopotu dla jednej z fundacji czy pobieranie przez Jacka Karnowskiego „prowizji” od nagród. Śledztwo umorzono po kilku miesiącach, ale ruszyło ono ponownie w 2017 roku. Jednak również w Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie żaden z faktów zawartych w donosie się nie potwierdził. 

Inne wznowione śledztwa prowadzone obecnie w sprawie prezydenta Sopotu dotyczą między innymi przetargu na odbiór śmieci czy afery wokół klubu „Zatoka Sztuki”.

RadioZET.pl