Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Radio ZET: Sąd nie zgodził się na wpisanie SKT do księgi wieczystej sopockich kortów

18.12.2018 07:21
xxx wiadomosci

Sąd nie zgodził się na wpisanie Sopockiego Klubu Tenisowego do księgi wieczystej sopockich kortów – dowiedziało się Radio ZET. Oznacza to, że klub, który od kilku lat walczy o ten teren z prezydentem Sopotu, nie może przejąć go w użytkowanie wieczyste. 

Radio ZET: Sąd nie zgodził się na wpisanie SKT do księgi wieczystej sopockich kortów fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jacek Karnowski twierdzi, że SKT planuje w miejscu kortów zbudować aparthotel i nie chce do tego dopuścić. Klub zaprzecza, jakoby miał takie zamiary.

Sąd Rejonowy w Sopocie uznał, że wpisu nie można dokonać, bo w księdze wieczystej kortów jest ostrzeżenie mówiące o toczącym się w tej sprawie równoległym postępowaniu. Korty pozostają więc w rękach władz Sopotu, choć klub ma jeszcze możliwość odwołania się od postanowienia sądu.

– Cieszę się, że sąd uznał nasze wątpliwości – mówi Radiu ZET Jacek Karnowski. Jednak nawet jeśli postanowienie się uprawomocni, prezydent Sopotu do zwycięstwa w batalii o działkę potrzebuje jeszcze wygranej w drugiej sprawie, w której miasto walczy o stwierdzenie, iż Sopocki Klub Tenisowy nie ma wobec kortów żadnych praw. 

RadioZET.pl/DG 

Oceń