Zamknij

Sosnowiec. Kolejne zatrzymania ws. korupcji w skarbówce

Redakcja
01.03.2017 18:29

Kolejną, czwartą osobę zatrzymali funkcjonariusze ABW w ramach śledztwa dotyczącego korupcji w sosnowieckim urzędzie skarbowym - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

ABW
fot. East News

Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty są stawiane zatrzymanemu. Żaryn powiedział jedynie, że to osoba związana z branżą górniczą. Szersze informacje na ten temat mają być przekazane w czwartek. W poniedziałek w tej samej sprawie zatrzymano trzy inne osoby - naczelnika Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu Marcina K., prezesa Zagłębia Sosnowiec Marcina Jaroszewskiego i przedsiębiorcę Piotra D.

Zobacz także

Naczelnikowi Prokuratura Regionalna przedstawiła 23 zarzuty dotyczące korupcji i nadużycia uprawnień. Chodzi o przyjęcie łapówek na łączną kwotę 160 tys. zł. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Piotr D. jest podejrzany o wręczenie naczelnikowi korzyści majątkowej, a prezes Zagłębia o to, że obiecał mu korzyść majątkową w postaci dwóch biletów na mecz Legia Warszawa - Ajax Amsterdam. Biletów ostatecznie nie przekazał. Obaj zostali zwolnieni za poręczeniem majątkowym.

Postępowanie toczy się od października 2016 roku. Prokuratura nie ujawnia szczegółów, nie wiadomo, za co konkretnie miały być wręczane łapówki lub obietnica korzyści majątkowej. Na wtorkowej konferencji prasowej prezes Jaroszewski poinformował, że chce zaskarżyć decyzję o jego zatrzymaniu. Podkreślił, że nie widzi korzyści, jaką miałby osiągnąć wręczając bilety urzędnikowi.

Za zarzucane naczelnikowi urzędu skarbowego przestępstwa może grozić kara do 10 lat więzienia. Dwóm pozostałym zatrzymanym może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura i ABW zaznaczają, że nie są wykluczone zatrzymania kolejnych osób w tej sprawie.

RadioZET.pl/PAP/RO/MP