Więźniowie złożyli pozew przeciwko Kaczyńskiemu. Ale proces nie ruszył od 1,5 roku

Redakcja
07.09.2017 13:56
Kaczyński
fot. East News

Od półtora roku nie może się rozpocząć proces za słowa o "najgorszym sorcie Polaków" . Proces prezesowi PIS Jarosławowi Kaczyńskiemu chcieli wytoczyć trzej więźniowie z zakładu karnego w Sosnowcu. Uznali, że te słowa obrażają ich domagali się przeprosin i wpłaty 60 tysięcy złotych na cele charytatywne.

Więźniowie napisali pozew sami, bez pomocy prawnika być może dlatego został on odrzucony, ponieważ zawiera liczne braki. Sąd już dwóm z więźniów zwrócił prawomocnie dokument.

Walczy ostatni z tej trójki Andrzej J. któremu przeszkadza status więźnia, ponieważ cała procedura przedłużyła się przez przeniesienie go do innego zakładu karnego. Następnie sąd wezwał go do usunięcia braków formalnych, na co Andrzej J. odpisał, ale braków nie usunął, wiec 22 sierpnia sąd wydał zarządzenie o zwrocie pozwu. Do końca września decyzja może się uprawomocnić, jeśli Andrzej J. się nie odwoła. A wtedy żadnej sprawy już nie będzie.

O "najgorszym sorcie Polaków" Jarosław Kaczyński mówił w wywiadzie dla Telewizji Republika. Słowa prezesa PiS wywołały oburzenie opinii publicznej. Ryszard Petru złożył wniosek o ukaranie Jarosława Kaczyńskiego do sejmowej Komisji Etyki Poselskie.

RadioZET.pl/MaG/MP