11-latek udusił się w domu dziecka. „W tchawicy znaleziono pionek do gry”

13.02.2020 16:20
Ambulans
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

11-letniego Piotr zmarł w domu dziecka w Sosnowcu. Podczas przeprowadzonej w czwartek sekcji zwłok w tchawicy dziecka znaleziono pionek do gry planszowej. Przyczyną śmierci chłopca było uduszenie. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Do tragedii doszło w piątek po południu, krótko po powrocie podopiecznych domu dziecka ze szkoły. Piotrek bawił się z dwoma braćmi, 12- i 4-latkiem, przebywającym razem z nim w tym samym domu dziecka. Starszy brat zaalarmował opiekunów, że Piotrek się dusi, bo połknął klocek. Opiekunowie próbowali udrożnić drogi oddechowe i wezwali pomoc medyczną. Po przyjeździe na miejsce ekipy pogotowia lekarz stwierdził zgon chłopca.

Sosnowiec. 11-latek zmarł w domu dziecka. Przyczyna śmierci 

Przyczyną zgonu 11-letniego Piotra było uduszenie. Podczas przeprowadzonej w czwartek sekcji zwłok w tchawicy dziecka znaleziono pionek do gry planszowej. W ciągu 2-3 dni śledczy powinni otrzymać pisemną opinię biegłego po przeprowadzonej sekcji.

Prokuratorskie śledztwo prowadzone jest w dwóch kierunkach - pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka i narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. 

Kwestia bezpośredniego przyczynienia się do śmierci dziecka wyjaśniła się po opinii sekcyjnej, ale w dalszym ciągu będziemy badać kwestię nadzoru i opieki nad dzieckiem. W tym zakresie czynności w dalszym ciągu będą podejmowane

- przekazał zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Północ Michał Łukasik.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP