Zamknij

Tragiczny wypadek na Śląsku. Auto uderzyło w słup i koziołkowało, nie żyje kierowca

Joanna Zaremba
19.03.2019 11:32
Tragiczny wypadek na Śląsku. Auto uderzyło w słup i koziołkowało, nie żyje kierowca
fot. sosnowiec.slaska.policja.gov

W nocy z poniedziałku na wtorek, przed godziną 24.00, w Sosnowcu doszło do tragicznego wypadku. Kierowca auta marki Audi A4 z ogromną mocą uderzył w słup oświetleniowy. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sprawę opisał „Dziennik Zachodni”. Portal powołuje się na relację świadków, według której kierowca auta jechał z bardzo dużą prędkością. Do tragedii doszło na ulicy Piłsudskiego. Pojazd miał uderzyć w słup oświetleniowy.

Zobacz także

Jak podaje „Dziennik”, moc uderzenia była tak ogromna, że samochód odbił się od słupa. Pojazd kilkukrotnie koziołkował. 38-letni kierowca wypadł z auta.

Zobacz także

Na miejscu wypadku pojawiły się policja, straż pożarna oraz pogotowie medyczne. Niestety nie udało się uratować życia mężczyzny. Kierowca Audi zmarł.

„Stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi”

Jak wynika z komunikatu sosnowieckiej policji, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o tragicznym zdarzeniu około godziny 23.20.

„Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący Audi 38-letni mieszkaniec Sosnowca stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Auto uderzyło w słup oświetleniowy, dachowało a po upadku ze skarpy uderzyło w dwa zaparkowane tam samochody. Niestety kierujący pojazdem mężczyzna poniósł śmierć na miejscu” – napisano na stronie komendy.

Policjanci wstępnie ustalili, że przyczyną dramatu mogła być prędkość jazdy – jak relacjonowali świadkowie, auto jechało bardzo szybko. Obecnie jednak trwa postępowanie w sprawie wyjaśnienia wszelkich okoliczności i bezpośredniej przyczyny tego śmiertelnego wypadku.

Zobacz także

RadioZET/Dziennik Zachodni/sosnowiec.slaska.policja.gov/JZ