Tragedia na przejściu dla pieszych. Zginęła kobieta

Redakcja
02.10.2018 09:06
Tragedia na przejściu dla pieszych. Zginęła kobieta
fot. policja.pl

48-letnia kobieta zginęła we wtorek rano potrącona przez samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych w Sosnowcu. W wypadku ucierpiał także inny pieszy, który trafił do szpitala. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według informacji sosnowieckiej policji oraz Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach do wypadku doszło we wtorek wcześnie rano na ul. Wojska Polskiego w dzielnicy Niwka. 61-letni kierowca opla astry z nieustalonych dotąd przyczyn potrącił dwie osoby prawidłowo przechodzące przez ulicę przejściem dla pieszych.

– W wyniku wypadku 48-letnia kobieta zginęła na miejscu, natomiast 77-letni mężczyzna z urazem podudzia i ręki trafił do szpitala. Kierowca opla był trzeźwy – relacjonowała rzeczniczka sosnowieckiej policji asp. sztab. Sonia Kepper.

Policjanci wraz z prokuratorem ustalają okoliczności wypadku. To nie jedyne zdarzenie drogowe, do którego doszło we wtorek rano w Sosnowcu – w innej części miasta również doszło do potrącenia pieszego, a na popularnej drodze nr 86 między Sosnowcem i Katowicami doszło do stłuczki z udziałem czterech aut. Nie było poszkodowanych, ale kolizja wzmogła korki podczas porannego szczytu komunikacyjnego – zablokowany był jeden pas ruchu.

Warunki drogowe 

We wtorek w aglomeracji katowickiej panują trudne warunki jazdy – pada deszcz, nawierzchnie dróg są śliskie. – Zmiana warunków jazdy, kiedy z pogodnego lata przechodzimy w okres jesienny, to zawsze najtrudniejszy moment na drogach. Kierowcy nie są przyzwyczajeni do zmienionych warunków i często nie zachowują należytej ostrożności – oceniła asp. sztab. Sonia Kepper, apelując do kierowców o rozważną i dostosowaną do panujących warunków jazdę.

Zobacz także

Z policyjnych statystyk wynika, że jesienią często dochodzi do wypadków i kolizji w godzinach rannych, gdy jest jeszcze ciemno, a nawierzchnie dróg są mokre.

RadioZET.pl/PAP/DG