Zamknij

Hasła na cześć Kaczyńskiego wymalowane w parku. Prezydent Sosnowca się wkurzył

20.04.2019 21:49
Sosnowiec park Stawiki
fot. Facebook/Arkadiusz Chęciński

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński jest wkurzony. Tak właśnie opisał swój nastrój, publikując w sieci zdjęcia zrobione w sosnowieckich Stawikach. Na chodniku wymalowano czerwoną farbą napisy chwalące program 500 plus. 

"Chwała Kaczyńskiemu za 500 Plus" – to hasła, które w Wielką Sobotę pojawiły się w czterech miejscach w parku na Stawikach w Sosnowcu.

- Polityka centralna sięgnęła bruku, a sprzątać musza samorządy z mieszkańcami – skomentował prezydent miasta Arkadiusz Chęciński.

Sosnowiczanie też mają na ten temat swoje zdanie: Gołym okiem widać, że to prowokacja – piszą. Ta prowokacja będzie ich jednak kosztować.

To nowe alejki. Ktoś, kto chciał pochwalić prezesa partii rządzącej za program 500 plus, najwyraźniej nie pomyślał o tym, że znacznie więcej będzie kosztowało usunięcie napisów. To dewastacja, a za usunięcie po niej śladów zapłacą tak naprawdę mieszkańcy Sosnowca.

prezydent Arkadiusz Chęciński w rozmowie z „Wyborczą”

Czy udało się usunąć „dzieło” wandali? Prawie. Na razie napisy zostały zamalowane przez miejskie służby.

To nie pierwsze napisy tego typu. W ubiegłym miesiącu w parku Zielona w Dąbrowie Górniczej pojawiło się hasło „Żydzi z TVN-u i Onetu z kłócili Polaków (pisownia oryginalna)”. "Ja ze swojej strony dopilnuję, aby autorzy tych wpisów ponieśli konsekwencje i odczuli finansowe skutki ich usunięcia z przestrzeni publicznej naszego miasta" - napisał w mediach społecznościowych prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak.

RadioZET.pl/Wyborcza