Zamknij

Kierowca śmiertelnie potrącił kobietę. Zmarł później w szpitalu

31.01.2022 16:03

Kierowca skody zasłabł za kierownicą, po czym potrącił na przejściu dla pieszych w Sosnowcu 74-letnią kobietę. Jej życia nie udało się uratować. W szpitalu zmarł również sprawca wypadku.

Śmierć potrąconej pieszej i kierowcy skody
fot. screen Śląska Policja

Dramatyczny wypadek w Sosnowcu wydarzył się w poniedziałek 31 stycznia o godz. 9 rano na skrzyżowaniu ulic Braci Mieroszewskich i Blachnickiego.

"64-letni mężczyzna kierujący osobową skodą najprawdopodobniej zasłabł, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, przejście dla pieszych i chodnik. Potrącił 74-letnią kobietę, która niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarła" – poinformowała Śląska Policja.

Sosnowiec. Kierowca śmiertelnie potrącił pieszą i zmarł

Mundurowi relacjonują, że zbliżająca się do "pasów" skoda nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu. Najpierw wjechała w pieszą, potem na chodnik, a następnie uderzyła w słup sygnalizacji świetlnej.

Na miejsce przybyli ratownicy, by prowadzić reanimację 74-latki. Mimo prób ratowania życia seniorka zmarła. Niedługo później ze szpitala nadeszła kolejna tragiczna wiadomość. Kierowca skody, który zasłabł tuż przed potrąceniem, zmarł w lecznicy.

"Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali wszystkie czynności na miejscu zdarzenia. Uczestniczył w nich również biegły z zakresu ruchu drogowego. Zgromadzony materiał pozwoli odtworzyć dokładnie przebieg całego tragicznego zdarzenia. Kierujący skodą, zabrany z miejsca zdarzenia nieprzytomny, zmarł w szpitalu" – podała Śląska Policja.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Śląska Policja