Zamknij
Zwłoki
  • 59-663114
  • 59-663115
  • 59-663119
  • 5 Zobacz
fot. Śląska Policja

Ciało poszukiwanej przez kilka dni 68-letniej mieszkanki Sosnowca zostało odnalezione w rzece – poinformował w piątek zespół prasowy śląskiej policji. Zaginięcie kobiety, która oddaliła się od miejsca, gdzie przebywała ze swoimi znajomymi, zgłoszono kilka dni temu. 

Zgłoszenie zaginięcia 68-latki wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu 6 lipca. Z jego treści wynikało, że trzy dni wcześniej kobieta oddaliła się z miejsca położonego na terenach zielonych w okolicy Trójkąta Trzech Cesarzy, gdzie przebywała ze znajomymi. Od tamtej pory nikt z bliskich czy znajomych jej nie widział.

Sosnowiec. Ciało 68-letniej kobiety odnaleziono w rzece. Poszukiwano jej od kilku dni

Policjanci ustalili, że ślad za zaginioną urywa się na terenie nieużytków biegnących wzdłuż rzeki Biała Przemsza. Niespełna dobę po przyjęciu zgłoszenia o zaginięciu, po ustaleniu gdzie kobietę widziano po raz ostatni, zdecydowano o podjęciu działań poszukiwawczych zakrojonych na szeroką skalę. Istniało bowiem niebezpieczeństwo, że kobieta może być gdzieś na tym bardzo trudno dostępnym - z uwagi na bujną roślinność - terenie i może wymagać pomocy.

Niestety, finał poszukiwań okazał się tragiczny. Wieczorem, w korycie rzeki, strażacy odnaleźli ciało kobiety. Jego wydobycie, z uwagi na bardzo silny nurt w tym miejscu, wymagało starannego przygotowania. Przed północą nurkowie i strażacy wydobyli ciało, a na miejscu do późnej nocy pracowali policyjni śledczy, prokurator i biegły lekarz sądowy. Dalsze postępowanie wyjaśni wszystkie okoliczności tej sprawy.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/slaska.policja.gov.pl