Zamknij

Miotacze gazu, siekiery i maczety. Policja powstrzymała ustawkę pseudokibiców [WIDEO]

Redakcja
02.09.2017 16:29
Miotacze gazu, siekiery i maczety. Policja powstrzymała ustawkę pseudokibiców [WIDEO]
fot. policja.pl

Policjanci z woj. śląskiego zapobiegli w piątek wieczorem konfrontacji pseudokibiców, do jakiej miało dojść w Sosnowcu. Funkcjonariusze wylegitymowali 66 osób, a do sądu skierowali 10 wniosków ws. ukarania osób posiadających m.in. maczety lub noże.

O sprawie poinformowały w sobotę służby prasowe śląskiej policji.

Do starcia pseudokibiców miało dojść w piątek wieczorem w pobliżu kilku sosnowieckich lokali. Jak podano w komunikacie, policjanci z Sosnowca, wspierani przez mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz katowickiego oddziału prewencji, wkroczyli do akcji, kiedy kilkunastoosobowe grupy pseudokibiców próbowały doprowadzić do starcia ze zwaśnionymi ze sobą sympatykami kilku klubów piłkarskich. Policjanci do tego nie dopuścili.

Zobacz także

Następnie mundurowi wylegitymowali łącznie 66 osób i skontrolowali samochody, którymi przemieszczali się mężczyźni.

Zabezpieczyli też maczety, miotacze gazu, siekierkę, noże i inne przedmioty, jak kije bejsbolowe czy pałki teleskopowe. Ponadto, skierowali do sądu wnioski o ukaranie 10 osób, przy których znaleziono niebezpieczne narzędzia.

Zdaniem policjantów, użycie tych niebezpiecznych przedmiotów w walce mogłoby doprowadzić do bardzo poważnych obrażeń uczestników, a nawet ich śmierci.

RadioZET.pl/PAP/DG