Zamknij

Próba porwania dziewczynki z przedszkola. „Nauczycielki wyrwały dziecko”

Redakcja
04.09.2018 11:36
Próba porwania dziewczynki z przedszkola. „Nauczycielki wyrwały dziecko”
fot. East News

W jednym z przedszkoli w Sosnowcu w województwie śląskim trzech mężczyzn próbowało zabrać dziecko, znajdujące się pod opieką pracowników placówki. Początkowo mówiono o porwaniu, ale zdaniem śledczych to rezultat sporu rodzicielskiego. Informację dostaliśmy od zaniepokojonych rodziców na Czerwony Telefon Radia ZET.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Nieznani mężczyźni próbowali odebrać jedno z dzieci z przedszkola numer 14. 

Jak relacjonowali reporterowi Radia ZET rodzice, kiedy dzieci były na spacerze, do grupy podeszło dwóch mężczyzn, którzy chcieli zabrać jedną z dziewczynek. W porę interweniowały jednak nauczycielki, które wyrwały im dziecko.

Sosnowiec – próba porwania dziecka

Według jednej z nich mężczyźni chcieli zabrać dziecko do stojącego niedaleko samochodu. Policja i dyrektor przedszkola potwierdzili, że coś takiego miało miejsce. Dzieci mają być teraz lepiej pilnowane, dostaną też pomoc psychologiczną.

Zobacz także

Według najnowszych informacji za rzekomym porwaniem dziecka z przedszkola w Sosnowcu stał ojciec dziecka. Wraz z innymi mężczyznami próbował odebrać z rąk opiekunów dziewczynkę, która do tej pory znajdowała się pod opieką matki.

Ojciec chciał przejąć opiekę nad córka. Według nieoficjalnych informacji jego żona ma ograniczone prawa rodzicielskie i nie zwróciła mu dziecka po tym, jak dziewczynka spędzała z nią wakacje.

Ponadto zapisała córkę do innego przedszkola. Mężczyzna próbował jednak siłą odebrać ją od opiekunki w placówce. Po zawiadomieniu przez dyrektor przedszkola, prokuratura prowadzi wstępne czynności i rozważa wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

To nie porwanie, a "skomplikowane sprawy rodzicielskie" [NOWE FAKTY]

RadioZET.pl/maos/DG