Zamknij

Koszmarny wypadek na budowie DK 94 w Sosnowcu. Ciężarówka przygniotła robotnika

23.09.2020 12:07
DK 94 w Sosnowcu
fot. LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Tragedia na budowie DK 94 w Sosnowcu (woj. śląskie). Robotnik został przygnieciony przez jeden z samochodów ciężarowych. Nie przeżył.

Do śmiertelnego wypadku doszło w środę przed godz. 9 podczas przebudowy DK 94 w Sosnowcu w pobliżu hipermarketu Makro. Podczas wykonywanych prac ciężarówka wjechała w jednego z robotników. Mężczyzna zginął na miejscu na oczach kolegów.

Zobacz także

Sosnowiec. Śmierć na DK 94. Robotnik przygnieciony przez ciężarówkę

"Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że doszło do potrącenia jednego z pracowników przez pojazd ciężarowy, który akurat wykonywał manewr w związku z prowadzonymi pracami - mówiła podkom. Sonia Kepper w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Ciało mężczyzny zakryto i otoczono czerwonym parawanem straży pożarnej. Z informacji portalu wynika, że nie miał szans na przeżycie. Świadkami wypadku byli koledzy pracownika budowy.

"Dostaliśmy informację o mężczyźnie, który został przygnieciony przez ciężarówkę. Na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej. Po dojeździe okazało się, że mężczyzna został potrącony przez wywrotkę. Nie wykazywał funkcji życiowych" - relacjonował dyżurny komendy PSP w Sosnowcu.

Roboty na budowie DK94 nie zostały przerwane.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni