Zamknij

Znaleziono ludzkie szczątki. To może być zaginiona 80-latka

24.07.2020 09:25
Ludzkie szczątki
fot. Damian Klamka/East News

Wszystko wskazuje na to, że poszukiwana od ponad miesiąca, cierpiąca na zaniki pamięci 80-letnia mieszkanka Sosnowca nie żyje. W czwartek szukający kobiety policjanci, strażacy i żołnierze obrony terytorialnej odnaleźli na nieużytkach ludzkie szczątki. Tożsamość ofiary potwierdzą badania DNA.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Na zwłoki natrafili żołnierze obrony terytorialnej, uczestniczący wraz z policjantami i strażakami w kolejnych działaniach w ramach trwającej od ponad miesiąca akcji poszukiwawczej. Szczątki znajdowały się na nieużytkach w pobliżu ulicy Wojska Polskiego. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci kobiety.

Zwłoki są w stanie rozkładu, stąd ich identyfikacja była niemożliwa. Na podstawie odzieży i znalezionych przy zwłokach przedmiotów możemy przypuszczać, że jest to poszukiwana kobieta. Jednak ostatecznie potwierdzenie dadzą badania DNA

- powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka sosnowieckiej policji podkom. Sonia Kepper. 80-letnia pani Leokadia wyszła z domu 21 czerwca, wykorzystując chwilową nieuwagę opiekującego się nią syna. Kobieta od dwóch lat cierpiała na zaniki pamięci, wcześniej już kilkakrotnie wychodziła z domu i nie potrafiła znaleźć drogi powrotnej. Syn odnajdował ją wówczas w różnych częściach miasta, np. w okolicy przystanków czy dworców.

Sosnowiec. Znaleziono ludzkie szczątki. To może być zaginiona 80-latka

Po zgłoszeniu zaginięcia kobiety policjanci i funkcjonariusze innych służb wielokrotnie przeczesywali wytypowane obszary miasta, także z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i psów tropiących. Do działań włączono również policyjny śmigłowiec. Szczegółowo przeglądano miejski monitoring i publikowano nagrania, na których pojawiała się zaginiona kobieta, prosząc mieszkańców o pomoc w jej odnalezieniu. Opublikowano także wizerunek zaginionej i szczegółowy opis jej ubrania.

Zobacz także

Na zwłoki natrafiono w miejscu innym niż te, gdzie koncentrowały się wcześniejsze poszukiwania. Decyzja o przeczesaniu nieużytków w pobliżu ul. Wojska Polskiego także podyktowana była spostrzeżeniami z monitoringu - przy kolejnym, wnikliwym przeglądaniu nagrań z tego rejonu, na końcu ekranu policjant dostrzegł zarys postaci, którą mogła być poszukiwana kobieta. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP