Zamknij

Podpalił las i popełnił samobójstwo. Szokujące ustalenia śledczych [ZDJĘCIA]

Redakcja
25.04.2019 11:24
Pożar w lesie
fot. OSP KSRG Annopol

W lesie pod Kraśnikiem w województwie lubelskim odnaleziono spalone zwłoki mężczyzny i jego samochód. Nowe ustalenia śledczych wskazują na samobójstwo. Policja podejrzewa, że 75-latek celowo wywołał pożar lasu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragicznego zdarzenia doszło 24 kwietnia w rejonie wsi Grabówka w powiecie kraśnickim. Przed godziną 16 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o płonącej ściółce leśnej. Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali spalony samochód i nadpalone zwłoki człowieka. Ogniem objęte było również ok. 0,5 ha terenu leśnego. 

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny i pojawienia się ognia w lesie. Jak podaje portal TVP Info, wstępne przypuszczenia śledczych wskazują, że 75-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego przyjechał do lasu popełnić samobójstwo. Mężczyzna podpalił auto i siebie.

Pożary w lasach 

Na większości obszarów Polski nadal obowiązuje trzeci, czyli najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach określany przez Instytut Badawczy Leśnictwa. Aby zagrożenie pożarowe w polskich lasach spadło, potrzeba kilkudniowych, intensywnych opadów deszczu, jednak w najbliższym czasie nadal ma być sucho.

Zobacz także

Tylko w środę straż pożarna interweniowała 1190 razy z powodu pożarów. Odnotowano 265 pożarów lasów, najwięcej - 84 w woj. mazowieckim. W woj. świętokrzyskim lasy płonęły 22 razy, w woj. warmińsko-mazurskim - 21. Tego samego dnia doszło do 574 pożarów traw. Również w tym wypadku najwięcej było ich na Mazowszu - 130, a także na Śląsku - 50 i na Warmii i Mazurach - 40.

RadioZET.pl/TVP Info/PAP