Zamknij

Spółki Orlenu muszą prenumerować dla pracowników gazety wydawane przez Polska Press

18.01.2022 14:48
Daniel Obajtek
fot. Piotr Molecki/East News

PKN Orlen nakazał swoim spółkom-córkom wykupienie dla pracowników prenumerat gazet wydawanych przez Polska Press – dowiedział się dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski. W grupie Orlen jest ponad 100 spółek, które zatrudniają w sumie 32 tysiące osób.

Polska Press to wydawnictwo, którego stuprocentowym udziałowcem od zeszłego roku jest właśnie Orlen. Według informacji nieoficjalnych prezesi spółek-córek Orlenu zostali zobowiązani do raportowania o tym, jak przebiega zakup prenumerat dla pracowników.

– Polecenie przyszło z samej góry. Mamy poprawić wynik wydawnictwa – mówi Radiu ZET proszący o zachowanie anonimowości pracownik jednej ze spółek.

Biuro prasowe PKN Orlen nie zaprzeczyło informacji o wydaniu polecenia zakupu prenumerat dla pracowników. W nadesłanej Radiu ZET odpowiedzi napisało: "PKN ORLEN ze względu na skalę swojej działalności prenumeruje wiele czasopism, magazynów oraz gazet, w tym tytuły należące do Polska Press. Nie podajemy jednak szczegółów dotyczących umów z kontrahentami".

W grudniu 2020 roku PKN Orlen ogłosił zakup wydawnictwa. W kwietniu i lipcu ubiegłego roku doszło do wymiany redaktorów naczelnych dzienników wydawanych przez Polska Press. Firma zamknęła 2020 rok z zyskiem netto w wysokości 4 mln złotych, który został przeznaczony na pokrycie strat z lat ubiegłych.

RadioZET.pl

C