Zamknij

Spór wśród senatorów PiS. „Jackowski jest grotesowy i śmieszny”

11.05.2021 09:21
Jan Maria Jackowski, senator PiS
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Nie podoba mi się zachowanie senatora Jackowskiego od wielu miesięcy. Został wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości, jest członkiem klubu PiS, a funkcjonuje jak senator niezależny – ocenił wicemarszałek senatu z PiS Marek Pęk. Gość Radia Zet skrytykował Jana Marię Jackowskiego, który zapowiedział, że nie poprze ratyfikacji Funduszu Odbudowy.

Wicemarszałek senatu z PiS Marek Pęk skrytykował kolegę z klubu Jana Marię Jackowskiego, który sprzeciwia się Funduszowi Odbudowy, ponieważ jego zdaniem „ogranicza suwerenność Polski”. Pęk wskazał, że jest to sprzeczne ze stanowiskiem partii.

– Kierunki polityczne wyznacza kierownictwo partii. Kiedy senator Jackowski wychodzi i mówi, że lepiej rozumie czym jest program Prawa i Sprawiedliwości niż kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, to jest groteskowy i śmieszny – stwierdził Pęk.

Spór senatorów PiS o Fundusz Odbudowy

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk ocenił, że „senator Jackowski myli pewne pojęcia” w kwestii Funduszu Odbudowy.

– My na razie głosujemy nad tym, jak zwiększyć zasoby Unii Europejskiej, czyli chcemy wyposażyć Komisję Europejską w instrumenty, które umożliwią lepsze finansowanie całej wielkiej operacji związanej z ratowaniem Europy po kryzysie koronawirusowym. Pan Senator Jackowski mówi o zupełnie innych problemach i aspektach – podkreślił gość Radia Zet.

Beata Lubecka dopytywała gościa Radia Zet, czy senatora Jackowskiego czeka dyscyplinująca rozmowa.

– Nie, to będzie merytoryczna rozmowa – zaprzeczył Pęk i uściślił, że przeprowadzi ją najprawdopodobniej kierownictwo klubu PiS.

Marek Pęk zaznaczył, że nie jest skonfliktowany z senatorem Jackowskim, ale senatorowie PiS „powinni politycznie, jako klub tworzyć jedność”.

Konsekwencje wobec posłów PiS, którzy zagłosowali przeciw Funduszowi Odbudowy

Beata Lubecka zapytała gościa Radia Zet czy posłowie,  którzy głosowali przeciw Funduszowi Odbudowy - Anna Maria Siarkowska, Małgorzata Janowska i Sławomir Zawiślak - mogą nie znaleźć się na listach wyborczych PiS.

– Dobre pytanie. To jest właśnie ta perspektywa długoterminowa, którą na pewno partia rozważy – stwierdził Marek Pęk.

RadioZET.pl