Zamknij

Rafał Bochenek po rządowej naradzie: Nie ma miejsca na wolne elektrony

Redakcja
26.04.2017 17:55
KPRM
fot. Jan Bielecki/East News

Premier Beata Szydło przypomniała wszystkim ministrom, że jesteśmy jedną drużyną. Nie ma absolutnie miejsca na wolne elektrony, na indywidualne ambicje i kariery - powiedział po spotkaniu szefowej rządu z członkami jej gabinetu rzecznik rządu Rafał Bochenek. To następstwo słów minister Anny Streżyńskiej, która na antenie Radia ZET powiedziała, że nie zgadza się z podstawowymi założeniami swojego rządu.

W środę odbyło się spotkanie premier Szydło z ministrami i wiceministrami jej rządu. Jak mówił Bochenek, w trakcie swojego wystąpienia premier zwróciła uwagę na "dwa zasadnicze aspekty współpracy pomiędzy poszczególnymi ministerstwami, ale również współpracy pomiędzy Kancelarią Premiera a poszczególnymi resortami".

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Jest to kwestia dyscypliny legislacyjnej, jak i dyscypliny medialnej - powiedział.

ZOBACZ KONIECZNIE! Anna Streżyńska w Gościu Radia ZET: w kwestiach socjalnych nie zgadzam się z kolegami z rządu

Jak dodał, jeśli chodzi o dyscyplinę legislacyjną, premier Szydło przypomniała ministrom o najważniejszych zapisach w tym względzie w Regulaminie Rady Ministrów. - O terminowości, o zasadach wnoszenia aktów legislacyjnych, zasadach przeprowadzania konsultacji - zaznaczył.

- Jeśli natomiast chodzi o dyscyplinę medialną, to bardzo ważne jest to, by ministrowie nie zapominali, że najważniejsza jest praca w resortach - dodał. - Jeśli chodzi o ich aktywność medialną najważniejsze jest to, aby zachowywać przede wszystkim umiar i powściągliwość - powiedział rzecznik rządu.

Zobacz także

Jak przyznał, spotkanie premier Szydło z ministrami, to również apel do dziennikarzy, aby skończyć dyskusję o rekonstrukcji rządu. - Dzisiaj nie jest czas na rekonstrukcję (rządu), ale przede wszystkim jest czas na dyscyplinę, o tym wszyscy powinniśmy pamiętać i pani premier Szydło również przypomniała o tym swoim ministrom, którzy pojawili się na spotkaniu - podsumował Bochenek.

RadioZET.pl/PAP/DG