Spotkanie Dudy z Tuskiem. Prezydent zdradził szczegóły

Redakcja
27.09.2018 12:09
Spotkanie Dudy z Tuskiem. Prezydent zdradził szczegóły
fot. PAP

– Spotkanie z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem w siedzibie ONZ było spotkaniem technicznym, które wynikło z kolejności wystąpień – powiedział prezydent Andrzej Duda. – Nie rozmawialiśmy o polityce – dodał.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydent Andrzej Duda i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk uczestniczyli wczoraj w nowojorskiej siedzibie ONZ w spotkaniu pod przewodnictwem sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa poświęconym przyjęciu deklaracji „Action for Peacekeeping”. Kamery i fotoreporterzy uchwycili, jak w oczekiwaniu na swoją kolej do wygłoszenia wystąpienia prezydent Duda i przewodniczący Tusk rozmawiają. Na nagraniu widać, że obu politykom dopisywały humory.

Zobacz także

O tę rozmowę prezydent Duda został zapytany podczas konferencji prasowej, na której podsumował swoją wizytę w Nowym Jorku.

– To było spotkanie, które określiłbym mianem spotkania technicznego, dlatego że ono wynikło z kolejności wystąpień – powiedział Andrzej Duda.

– Zostałem poproszony do wystąpienia, pan przewodniczący Donald Tusk miał mieć wystąpienie kilku mówców po mnie, ale tamci mówcy nie wystąpili. W związku z tym posadzono pana przewodniczącego obok mnie, no i usiedliśmy koło siebie, Polak z Polakiem, zaczęliśmy rozmowę normalną, grzecznościową, jak dwóch znających się ludzi, nie ma w tym dla mnie nic nadzwyczajnego – mówił prezydent. – Nie rozmawialiśmy o polityce – dodał.

Zobacz także

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą od poniedziałku przebywa z wizytą w USA. Wczoraj wziął udział w rozpoczęciu debaty generalnej 73. sesji Zgromadzenia ONZ w Nowym Jorku, a w środę w posiedzeniu RB ONZ.

RadioZET.pl/PAP/BM