Zamknij

Trwa spotkanie Kaczyński – Salvini. Wicepremier Włoch rozmawiał też z Morawieckim. O czym?

Redakcja
09.01.2019 16:46
Trwa spotkanie Kaczyński – Salvini. Wicepremier Włoch rozmawiał też z Morawieckim. O czym?
fot. PAP

Trwa spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z wicepremierem i szefem MSW Włoch Matteo Salvinim. Salvini wcześniej spotkał się m.in. z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim i premierem Mateuszem Morawieckim.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier, szef MSW Włoch Matteo Salvini zgodzili się, że w UE nie może być miejsca na podwójne standardy oraz różne traktowanie państw członkowskich przez instytucje unijne – powiedziała po środowym spotkaniu polityków, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Jak poinformowała, krótka rozmowa szefa polskiego rządu z Salvinim „dotyczyła spraw polsko-włoskich, również w kontekście unijnym, stosunków gospodarczych między obu krajami oraz współpracy przedsiębiorców z Polski i Włoch”.

Salvini ocenił swoje spotkanie z Morawieckim jako „doskonałe”. Wyraził nadzieję na utworzenie włosko-polskiej osi w UE.

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch, który jest jednocześnie szefem prawicowej Ligi, spotkał się też w Warszawie z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim.

Zobacz także

Obecnie trwa spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, o czym poinformowała na Twitterze rzeczniczka partii Beata Mazurek.

Mazurek nie zdradziła, czego mogą dotyczyć rozmowy obu polityków.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/JŚ