Polska zaprzyjaźni się z Francją? Optymistyczne słowa na spotkaniu Szydło z Macronem

Redakcja
23.11.2017 14:29
Polska zaprzyjaźni się z Francją? Optymistyczne słowa na spotkaniu Szydło z Macronem
fot. PAP

- Udało nam się wyjaśnić wiele wątpliwości; oczywiście są jeszcze kwestie, które nas różnią, co jest rzeczą naturalną, bo inne są interesy Francji, inne są interesy Polski - powiedziała premier Szydło po spotkaniu z Macronem.

- Nasze dyskusje dot. spraw bilateralnych polegały przede wszystkim na omówieniu delikatnej kwestii reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Debata dzisiaj dotyczy kompatybilności tej reformy z wartościami UE - stwierdził Macron.

Macron na konferencji prasowej z szefową polskiego rządu relacjonował, że w czasie rozmowy w Paryżu wspomnieli oni o "kilku tematach europejskich". Jak dodał, pojawiły się w niej "punkty zbieżne i punkty tymczasowo rozbieżne".

Według francuskiego prezydenta na spotkaniu poruszono również kilka istotnych tematów, "które dotyczą bezpośrednio sytuacji w Polsce i np. woli Francji, żeby zakończyła się kwestia podwójnych standardów, i kilku innych niesprawiedliwości, które istnieją w ramach Unii Europejskiej".  - Chcielibyśmy je zakończyć - oświadczył.

Do punktów wspólnych zaliczył także spojrzenie Polski i Francji na "kwestie strategii energetycznej". - Obu naszym krajom zależy na prawdziwej suwerenności energetycznej - podkreślił Macron.

RadioZET.pl/pap/maal