Zamknij

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z pracownikami dotkniętymi autyzmem

Redakcja
02.06.2017 22:35
Agata Kornhauser-Duda spotkała się z pracownikami dotkniętymi autyzmem
fot. PAP

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się w piątek z pracownikami i wolontariuszami warszawskiej klubokawiarni "Życie jest fajne". Personel klubokawiarni stanowią dorosłe osoby dotknięte autyzmem; na różnych stanowiskach zatrudnionych jest tam ponad 20 osób.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, pracownicy lokalu podczas spotkania z pierwszą damą mówili, że praca w klubokawiarni jest dla nich bardzo ważna i daje im szansę pełnego funkcjonowania w społeczeństwie, której wcześniej nie mieli.

Zobacz także

Opowiadali również o samej klubokawiarni i jej wyjątkowej atmosferze. Podczas spotkania jeden z pracowników - Mateusz - powiedział, że obchodzi urodziny, więc wszyscy odśpiewali mu "Sto lat". Ponadto wspólnie odśpiewali także piosenkę Marka Grechuty "Dni, których nie znamy”.

Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed pomnikiem upamiętniającym jej ofiary na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Towarzyszyła mu małżo...

W trakcie spotkania padło wiele pytań na temat codziennych obowiązków pierwszej damy, jej życia zawodowego jako nauczycielki języka niemieckiego oraz zainteresowań.

RadioZET.pl/pap/maal