Zamknij

Kaczyński spotkał się z Dudą. Po raz pierwszy od czasu prezydenckiego weta

Redakcja
08.09.2017 21:25
Kaczyński Duda
fot. PAP/Tomasz Gzell

Prawie 2,5 godziny trwało w piątek spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Lider PiS opuścił Belweder ok. godz. 20.20. Kilka minut później do podstawionego samochodu wsiadł prezydent.

Ok. godz. 18, prezesa PiS przywitał szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Następnie do Belwederu przyjechał prezydent. To było ich pierwsze spotkanie od czasu prezydenckiego weta w sprawie reformy sądownictwa i od czasu, kiedy zaczęto otwarcie mówić o konflikcie w obozie rządzącym. Czy może ono załagodzić konflikt między prezydentem a szefem jego macierzystej partii? To pytanie oczywiście elektryzuje obserwatorów, jakkolwiek nadal pozostaje bez odpowiedzi.

Zobacz także

Na pewno fakt, iż prezes PiS chciał się spotkać z prezydentem i to oficjalnie - to sygnał naprawdę ostrego konfliktu i chęć zainterweniowania z najwyższego partyjnego szczebla.

Temat spotkania był oczywisty: reforma sądownictwa. Andrzej Duda, przy pomocy ekspertów legislacyjnych (m.in. Michała Królikowskiego), szykuje nowe projekty ustaw. Jak słyszymy, mają być one zgodne z prawem i konstytucją.

Zobacz także

Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości też w tej sprawie jest znane - reforma powinna być szybka radykalna i zgodna, ale z... PiS-em. Pytanie, czy prezesowi uda się wpłynąć na prezydenta i czy ten się w to stanowisko wpisze?

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/JC/MP