Duda spotkał się z Kaczyńskim w Belwederze. O czym rozmawiali?

Redakcja
22.09.2017 21:20
Duda Kaczyński
fot. PAP/Marcin Obara

Zakończyło się 1,5-godzinne spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim. O czym rozmawiali?

W piątkowe popołudnie prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą w Belwederze. Spotkanie trwało ok. 1,5 godziny i było drugim taki wydarzeniem w przeciągu ostatniego miesiąca. 

Zobacz także

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek poinformowała wcześniej, że tematem rozmowy prezydenta i szefa PiS będzie reforma sądownictwa. Podkreśliła również, że piątkowa rozmowa została już zaplanowana na poprzednim spotkaniu.

Mazurek: rzeczowa i dobra rozmowa

Już po spotkaniu, skomentowała jego przebieg na swoim profilu a Twitterze:

Pytana natomiast w TVP Info, czego dotyczyła rozmowa odparła, że poruszano tylko temat reformy sądownictwa. Jak dodała mówiono o propozycjach, "które w jakiś sposób już pojawiły się w przestrzeni medialnej".
"Dalej cierpliwie czekamy na propozycje pana prezydenta. Słyszymy, że mają być przedstawione w poniedziałek i mamy nadzieję, że wspólnie reformę wymiaru sprawiedliwości gruntownie przeprowadzimy" - powiedziała rzeczniczka PiS.

Łapiński: prezes przedstawił postulaty

Z kolei rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, pytany w TVN24 o to spotkanie ocenił, że było ono "dobre, merytoryczne i w dobrej atmosferze".

- Prezes Kaczyński przedstawił pewne postulaty PiS dotyczące ustaw o sądownictwie (...) Prezydent zadeklarował, że pochyli się nad tymi postulatami i będzie je analizował z prawnikami" - powiedział minister.

Zobacz także

Kaczyński: droga do porozumienia jest otwarta

- Sądzę, że po prostu prędzej czy później - mam nadzieję, że szybko - dojdziemy do porozumienia - ocenił prezes PiS pytany w TVP Info o swoje spotkanie z prezydentem i złożone przez niego propozycje dotyczące nowych projektów zawetowanych przez prezydenta ustaw.

- Droga do porozumienia jest otwarta i nie wydaje się, żeby była to droga jakaś szczególnie trudna do przebycia - podkreślił Kaczyński. Dopytywany, na jakim etapie jest to porozumienie - czy już na finiszu odparł: "jeszcze nie finiszujemy".

- Finiszować będziemy, kiedy będziemy to uchwalać, natomiast jestem pełen optymizmu - zaznaczył prezes PiS w rozmowie z TVP Info wyemitowanej w piątek wieczorem.

RadioZET.pl/PAP/MP