Spotkanie w Sejmie liderów PO i Nowoczesnej. Próba połączenia sił przed wyborami?

Redakcja
04.12.2017 17:23
Spotkanie w Sejmie liderów PO i Nowoczesnej. Próba połączenia sił przed wyborami?
fot. Archiwum RadioZET.pl

Na wtorek o godz. 8:30 zaplanowane jest spotkanie nowej szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer oraz lidera PO Grzegorza Schetyny. Głównym tematem rozmowy ma być ewentualne porozumienie przed wyborami samorządowymi.

Zagłosuj

Na kogo planujesz oddać głos w wyborach samorządowych?

Liczba głosów:

Zapowiedziane spotkanie wygląda na próbę połączenia sił przed wyborami samorządowymi. W poniedziałek przewodniczący Platformy poinformował, że rozmowa z Lubnauer będzie dotyczyła m.in. wspólnego spojrzenia na "fundamenty". – Różnimy się, jesteśmy w różnych partiach, mamy różne poglądy w różnych sprawach, ale co do takiego fundamentu, spojrzenia na zagrożenia dla demokracji, ograniczenie wolności, praw obywatelskich, obrony samorządu – tu jestem przekonany, że będziemy mówili jednym głosem – mówił Schetyna.

Połączenie sił?

Pod koniec października br. Katarzyna Lubnauer została wybrana nową przewodniczącą Nowoczesnej. Zapowiedziała wtedy, że spotka się ze wszystkimi liderami opozycji w celu ewentualnych rozmów o współpracy przed wyborami samorządowymi. – To moje pierwsze spotkanie o charakterze bilateralnym z Grzegorzem Schetyną, nie spodziewam się ostatecznych rozstrzygnięć podczas tego jednego spotkania – mówiła posłanka.

Nowy sondaż

Według najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej", na Platformę Obywatelską chce głosować 20,3 proc. Polaków, na Nowoczesną 10,5 proc., a na rządzącą partię 36,4 proc.

Więcej szczegółów na temat sondażu:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Rzeczpospolita/strz