Zamknij

100 tys. zł. dla ojca Ewy Tylman? Mężczyzna skarży firmę pogrzebową

Redakcja
27.09.2018 16:07

W Poznaniu rozpoczął się w czwartek proces wytoczony przez ojca Ewy Tylman firmie pogrzebowej.  Mężczyzna domaga się 100 tys. zł. zadośćuczynienia za znieważenie ciała jego córki.

Ewa Tylman
fot. Facebook

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Ewa Tylman zaginęła w listopadzie 2015 roku. W lipcu 2016 roku jej ciało wyłowiono z Warty. Do Zakładu Medycyny Sądowej przewozili je dwaj pracownicy firmy pogrzebowej. Na miejscu obaj sfotografowali się ze zwłokami. Wszystko zarejestrował monitoring. We wrześniu ubiegłego roku zostali skazani w procesie karnym na 10 tys. zł. grzywny.

Zobacz także

Pół roku później cywilny proces firmie pogrzebowej i jej podwykonawcom (pracodawcom skazanych) wytoczył ojciec dziewczyny. Zdaniem Piotra Szlingierta, prezesa firmy pogrzebowej, to próba wyciągnięcia pieniędzy. W czwartek zeznawali pierwsi świadkowie. Kolejna rozprawa 3 grudnia.

Zobacz także

Przed sądem w Poznaniu wciąż toczy się proces Adama Z. Według prokuratury to on zepchnął Ewę Tylman ze skarpy, a potem nieprzytomną wrzucił do wody. Za zabójstwo z tzw. zamiarem ewentualnym grozi mu nawet dożywocie.

RadioZET.pl/PAP/JŚ