Sprawa Ewy Tylman. Adam Z. znów w sądzie

Redakcja
23.01.2018 10:04
Sprawa Ewy Tylman. Adam Z. znów w sądzie
fot. Archiwum Radia ZET

Niewyjaśniona sprawa śmierci Ewy Tylman wciąż budzi wielkie emocje. We wtorek, 23 stycznia w sądzie pojawi się m.in. Adam. Z., kolega z pracy Tylman, wolny od jedenastu miesięcy.

Sprawa Ewy Tylman. Adam Z. w sądzie

Jak informuje TVN24, we wtorek, 23 stycznia w sądzie pojawi się Adam Z., który od lutego 2017 roku odpowiada z wolnej stopy.

W sprawie ma zostać przesłuchanych w sumie czternastu świadków. Będą wśród nich m.in. m.in. pracownicy biura Krzysztofa Rutkowskiego, koleżanka kobiety, która znalazła dowód osobisty Ewy Tylman, świadkowie, którzy bawili się na tej samej imprezie co Tylman i Adam. Z., a nawet rodzice mężczyzny.

Przypomnijmy, że proces w sprawie zabójstwa Ewy Tylman ruszył w styczniu zeszłego roku. Od tego czasu odbyło się jedenaście rozpraw, które wciąż nie wyjaśniły tragicznej sprawy.

Zobacz także

Ewa Tylman zaginęła 23 listopada 2015 roku. Kobieta wracała ze służbowej imprezy. Ostatni raz była widziana w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku nieopodal ulicy Mostowej, przed mostem Rocha w Poznaniu. Towarzyszył jej kolega z pracy, Adam Z. Ciało 26-letniej kobiety odnaleziono kilka miesięcy później, w lipcu 2016 roku, w Warcie w pobliżu miejscowości Czerwonak.

Zobacz także

Na początku śledztwa Adam Z. mówił, że Ewa Tylman sama wpadła do Warty, a on nie pomógł jej, bo spanikował. Potem odwołał te wyjaśnienia.

RadioZET.pl/SI/TVN24/epoznan.pl