Zamknij

Rutkowski na konferencji: żadna grupa z Polski nie sprzedała Magdy do Egiptu

Redakcja
11.05.2017 16:36
Rutkowski na konferencji: żadna grupa z Polski nie sprzedała Magdy do Egiptu
fot. Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta

W czwartek odbyła się konferencja Krzysztofa Rutkowskiego, który bada przyczyny śmierci Magdaleny Żuk. 

Rutkowski zdementował doniesienia, jakoby Magda została sprzedana do Egiptu przez pochodzące z Polski grupy przestępcze. Wielokrotnie podkreślał, że to ona była inicjatorką wylotu do Egiptu i chciała zrobić swojemu chłopakowi niespodziankę. Markus nic o tym nie wiedział. - W pracy Markus miał nawet przygotowany grafik na ten dzień, aby nic nie wzbudzało jego podejrzeń - mówił Rutkowski.

Zobacz także

W krwi Magdy nie wykryto alkoholu. Rutkowski dodaje, że badania na obecność narkotyków wymagają czasu i są kosztowne. - Nie wiem, czy Egipt może sobie teraz na to pozwolić - mówił na konferencji. 

Rutkowski zaprzeczył, jakoby śmierć modelki Karoliny Kaczorowskiej i Magdaleny Żuk mogły się łączyć. - W tek kwestii potwierdzamy wersję prokuratury - mówił. 

Brak zainteresowania konsulatu

Biuro Rutkowskiego wystosowało wniosek do MSZ o odwołanie konsula generalnego RP w Kairze. - Powodem jest fakt, że nie udzielił żadnej pomocy osobie, która tego potrzebowała - sprecyzował szef agencji. - Nikt nie pojechał, nie dał wsparcia ani technicznego, ani zdrowotnego - dodał.

Zobacz także

Rutkowski uważa, że konsulaty nie są otwarte na pomoc, „jakby umywały ręce” od problemów Polaków za granicą. 

Podróż na lotnisko

Biuro miało zidentyfikować osoby występujące na filmie krążącym w sieci. Oprócz rezydenta byli tam dwaj kierowcy tzw. operatorzy turystyczni, którzy pomagali odwieźć Magdę na lotnisko. Tam dziewczyna miała się dziwnie zachowywać. Zdjęła buty, podnosiła bluzkę do góry. Do Magdy został wezwany lekarz, który podjął decyzję o zakazie dalszej podróży. Została wtedy znów przetransportowana do szpitala.

Zobacz także

Rutkowski podjął też wątek obecności osób trzecich z Polski w szpitalu. Po sieci krążyły teorie, że był tam mężczyzna o pseudonimie Złoty, który miał mieć związek ze śmiercią modelki Karoliny Kaczorowskiej. Miał wylatywać z Pragi do Egiptu i znaleźć się na terenie szpitala. Ta plotka została jednak zdementowana. 

Przyczyny śmierci Magdy

- Mamy ustalenia dotyczące przyczyny zgonu, jak wyglądała sytuacja na miejscu, gdzie praktycznie Magda wyskoczyła z okna szpitala i upadła na ziemię - w ten sposób Krzysztof Rutkowski przedstawił okoliczności śmierci Magdaleny Żuk.

- Wysokość z okna, z którego wyskoczyła, mogła spowodować te urazy, które Magda ma i zostały one wskazane, czyli liczne złamania, obrzęk mózgu - uważa Rutkowski. - Ten upadek na beton, który mógł spowodować te obrażenia, jakie posiada Magda, są przyczyną jej zgonu. Tu nie ma żadnych wątpliwości - utrzymuje.

RadioZET.pl/KM