Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jej zeznania obciążyły Tomasza Komendę. „Groziła, że będę przez nią płakać”

03.04.2018 15:18
xxx wiadomosci

Dorota P. to najważniejsza osoba w sprawie Tomasza Komendy. Zeznania kobiety przyczyniły się do powiązania mężczyzny z morderstwem 15-letniej Małgosi. „Popamiętasz mnie” — takie słowa od Doroty P. miała usłyszeć matka Komendy. 

Tomasz Komenda z rodziną fot. East News

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Tomasz Komenda, który w 2004 r. został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki, odsiadywał wyrok w Zakładzie Karnym w Strzelinie. Dwa tygodnie temu został przez sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność.

Dorota P. — kluczowy świadek 

Dorota P. oraz Tomasz Komenda nigdy się nie poznali. Mimo to w policyjnych zeznaniach opowiadała o nim, jakby znali się od zawsze, chociaż mogli się tylko mijać na klatce schodowej. Jej niewiarygodne zeznania przyczyniły się do zamknięcia w więzieniu niewinnego człowieka.

Kobieta, która mieszkała obok babci Tomasza Komendy, zeznała w listopadzie 1999 roku, że mężczyzna z portretu pamięciowego to właśnie wnuk jej sąsiadki. Jak podaje „Wyborcza”, Dorota P. wygrażała się mamie Tomasza Komendy. Teresa Klemańska pilnowała wcześniej jej małego syna. Kiedy chciała zrezygnować z bycia opiekunką, strasznie się pokłóciły. Było to kilka lat przed zbrodnią w Miłoszycach. 

"

Powiedziała mi wtedy, że jeszcze ją popamiętam i że będę przez nią płakała. Gdy usłyszałam w sądzie, że będą odczytane zeznania jakiejś Doroty, to — chociaż zmieniła nazwisko — wiedziałam, że to ona — powiedziała Teresa Klemańska. "

Aktualnie nie jest znane miejsce pobytu Doroty P. Szuka jej policja i prokuratura. Śledczy chcą jej zadać kilka ważnych pytań.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/DG 

Oceń