Zamknij

Sprawa porwanej 12-latki. Nieoficjalnie mowa o wątku seksualnym

Redakcja
04.03.2017 14:57
porwanie tico
fot. screen/twitter

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie uprowadzenia 12-letniej dziewczynki w Golczewie (Zachodniopomorskie) – poinformowała prokuratura. Zatrzymano trzy osoby - dwóch mężczyzn i kobietę. W niedzielę mają im zostać postawione zarzuty.

Kluczowe w sprawie będzie przesłuchanie dziewczynki. Czynność ta zostanie przeprowadzona przez sąd przy udziale psychologa. W tym momencie dla prokuratorów najważniejsze jest dobro dziecka i jego spokój. O możliwy przesłuchaniu zadecydują lekarze.

- Śledztwo zostało wszczęte ws. uprowadzenia dziecka i pozbawienia go wolności - powiedziała w sobotę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz. Jak dodała, dziewczynka przebywa w szpitalu, jej życiu i zdrowiu nie zagraża w tej chwili żadne niebezpieczeństwo.

Jak podała, mężczyźni i kobieta, którzy zostali zatrzymani, znajdują się obecnie w komendzie policji w Kamieniu Pomorskim. Śledztwo, które prowadzić będzie Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, zostało wszczęte ws. uprowadzenia dziecka i pozbawienia go wolności, ale jest to tylko wstępna kwalifikacja, która może ulec zmianie - zastrzegła prokurator. Przestępstwo to kwalifikowane jest jako zbrodnia i grozi za nie od 3 lat więzienia.

Według nieoficjalnych informacji jeden z zatrzymanych mężczyzn był wcześniej karany za przestępstwa o charakterze seksualnym. Dwa miesiące temu opuścił więzienie. Niewykluczone więc, że porwanie mogło mieć motyw seksualny.

Zobacz także

Dwunastoletnia dziewczynka została uprowadzona w piątek wieczorem w Golczewie niedaleko domu, w którym mieszkała. Po kilku godzinach policja znalazła ją w samochodzie osobowym kilkanaście kilometrów dalej. Nad ranem policjanci zatrzymali trzy osoby, które miały porwać dziewczynkę. W akcji poszukiwania dwunastolatki brało udział 350 policjantów, a także zaangażowany był śmigłowiec policyjny.