Zamknij

Sprawa śmierci Ewy Tylman: Adam Z. nie wróci do aresztu

Redakcja
07.03.2017 14:14
Sprawa śmierci Ewy Tylman: Adam Z. nie wróci do aresztu
fot. Agencja Gazeta

Adam Z. oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman zostaje na wolności. Tak zadecydował sąd apelacyjny rozpatrujący wniosek prokuratury. 

Poznańska prokuratura domagała się ponownego aresztowania Adama Z. Mężczyzna wyszedł na wolność po tym, jak sąd poinformował o możliwości zmiany kwalifikacji czynu. Oskarżony może być skazany nie za zabójstwo Ewy Tylman, a jedynie za nieudzielenie pomocy. W tym wypadku zdecydowano, ze nie ma konieczności przedłużania aresztu. Adam Z. ma zakaz opuszczania kraju i musi meldować się na komisariacie 2 razy w tygodniu. 

Nagły zwrot w procesie ws. Ewy Tylman

Z tą decyzją nie zgadza się prokuratura i zaskarżyła ją do sądu apelacyjnego. Zdaniem organu nie ma żadnych podstaw do przerwania aresztu dla oskarżonego. Wręcz przeciwnie - istnieje obawa o wpływanie na świadków i "mataczenie w sprawie". 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Sąd jednak ma wątpliwości, czy prokuratura dysponuje wystarczająco silnymi dowodami, aby oskarżenie o zabójstwo mogło zostać podtrzymane. Stąd dopuszczenie możliwości zmiany kwalifikacji czynu oraz decyzja o przerwaniu aresztu. 

RadioZET.pl/KM