Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sprawa śmierci Ewy Tylman: Adam Z. nie wróci do aresztu

07.03.2017 14:14
xxx wiadomosci

Adam Z. oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman zostaje na wolności. Tak zadecydował sąd apelacyjny rozpatrujący wniosek prokuratury. 

Sprawa śmierci Ewy Tylman: Adam Z. nie wróci do aresztu fot. Agencja Gazeta

Poznańska prokuratura domagała się ponownego aresztowania Adama Z. Mężczyzna wyszedł na wolność po tym, jak sąd poinformował o możliwości zmiany kwalifikacji czynu. Oskarżony może być skazany nie za zabójstwo Ewy Tylman, a jedynie za nieudzielenie pomocy. W tym wypadku zdecydowano, ze nie ma konieczności przedłużania aresztu. Adam Z. ma zakaz opuszczania kraju i musi meldować się na komisariacie 2 razy w tygodniu. 

Nagły zwrot w procesie ws. Ewy Tylman

Z tą decyzją nie zgadza się prokuratura i zaskarżyła ją do sądu apelacyjnego. Zdaniem organu nie ma żadnych podstaw do przerwania aresztu dla oskarżonego. Wręcz przeciwnie - istnieje obawa o wpływanie na świadków i "mataczenie w sprawie". 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Sąd jednak ma wątpliwości, czy prokuratura dysponuje wystarczająco silnymi dowodami, aby oskarżenie o zabójstwo mogło zostać podtrzymane. Stąd dopuszczenie możliwości zmiany kwalifikacji czynu oraz decyzja o przerwaniu aresztu. 

RadioZET.pl/KM

Oceń