Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Co z willą Jaruzelskich? Ratusz przekaże dokumenty komisji weryfikacyjnej

19.09.2017 14:25
xxx wiadomosci

Stołeczny ratusz przekaże komisji weryfikacyjnej dokumenty dotyczące willi generała Wojciecha Jaruzelskiego. Na razie miejscy urzędnicy przeszukują archiwa. A komisja weryfikacyjna chce się zająć tą nieruchomością, po tym jak na jaw wyszło, że miasto dało 90-procentową bonifikatę przy przekształcenie użytkowania wieczystego na własność.

Willa fot. Google Street View

Komisja nie wie jeszcze, czy może zająć się tą sprawą, ponieważ czeka na wspomniane dokumenty z magistratu. I dopiero gdy je dostanie, będzie w stanie sprawdzić, czy może sprawę skontrolować.

- Robiliśmy wszystko zgodnie z obowiązującą wtedy uchwałą - wyjaśnia prezydent Warszawy. Jeśli chodzi o kwestię bonifikaty, Hanna Gronkiewicz Waltz mówi, że to powszechna praktyka. Z tej samej miał skorzystać Jarosław Kaczyński, który za przekształcenie statusu swojej nieruchomości miał zapłacić jedynie 4 tysiące złotych.

Hanna Gronkiewicz Waltz utrzymuje również, że ratusz czeka na kontrolę samorządowego kolegium odwoławczego w tej sprawie.

Sprawą willi generała Jaruzelskiego ma zająć się także prokuratura. Wnioskują o to posłowie PiS-u. Szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki zapowiedział, że jeżeli komisja będzie mogła zająć się tą sprawą, zrobi to w przyspieszonym tempie.

RadioZET.pl/JoK/MP

Oceń