Zamknij

Zawiadomienie do prokuratury ws. Andrzeja Parafianowicza

Redakcja
15.10.2018 13:26
Andrzej Parafianowicz
fot. A. IWANCZUK/REPORTER

– Składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, potocznie nazwanego przestępstwem urzędniczym, przez Andrzeja Parafianowicza – poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Chodzi o sprawę wyłudzeń VAT.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Parafianowicz od XI 2007 r. do XII 2013 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów i m.in. pełnomocnikiem rządu ds. zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę RP lub UE.

– Andrzej Parafianowicz przez sześć lat był osobą, która w Ministerstwie Finansów była odpowiedzialna za aparat skarbowy, za przeciwdziałanie nadużyciom – mówiła Beata Mazurek na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Jak dodała rzeczniczka PiS, to za czasów Andrzeja Parafianowicza Polska stała się rajem mafii podatkowych pustoszących nie tylko polski budżet, ale także polskich podatników.

Z kolei szef komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała (PiS) dodał, że wniosek ws. Parafianowicza trafi do Prokuratury Okręgowej w Warszawie jeszcze w poniedziałek.

Zobacz także

Dopytywany o wezwanie Parafianowicza przed komisję ds. VAT powiedział, że będzie o to wnioskował na najbliższym jej posiedzeniu. Jak dodał, prawdopodobnie jeszcze w tym roku będzie możliwe przesłuchanie urzędnika.

RadioZET.pl/PAP/JŚ