Kogo stać na taksówkę? Sprawdziliśmy ceny kursu z lotnisk w różnych miastach

Redakcja
09.03.2017 13:50
Taksowki
fot. Wikimedia Commons

Ceny taksówek różnią się w całej Polsce. Porównaliśmy ceny kursów z lotnisk w różnych miastach. Okazuje się, że stolica wcale nie jest mistrzem w pustoszeniu portfela.

Najtańszy dojazd taksówką z lotniska do centrum jest w Warszawie. Najdroższy w Katowicach. Pokazuje to raport portalu pasażer.com. Dobra wiadomość jest też taka, że porty lotnicze poradziły sobie w dużej mierze z taxi-mafią.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

W Warszawie za dojazd w okolice Pałacu Kultury z Lotniska Chopina zapłacimy około 40 złotych, ale prawda jest taka, że stolica ma port lotniczy najbliżej centrum. Dla porównania kurs z Modlina to ok. 100 zł. We Wrocławiu podobny kurs wyniesie 50-60 złotych. W Rzeszowie i Lublinie, gdzie lotniska są oddalone od centrum to wydatek 60-80 złotych.

Najdroższy będzie przejazd z portu Katowice Pyrzowice do centrum miasta. Licznik może na koniec pokazać nawet 120 złotych. Większość portów lotniczych podpisała umowy z korporacjami taksówkarskimi. To jednak nie oznacza, ze musimy tylko z nich korzystać, bo inną taksówkę możemy zamówić też sami przez telefon. Pamiętajmy również, żeby - wsiadając do taksówki - zapytać, ile nas to może kosztować.

Radio ZET/MDI/MaAl