Zamknij

"Sprawdzamy wersję pana Jackowskiego". Policja o nowym tropie ws. Jaworka

24.01.2022 17:24

Policja sprawdziła trop w sprawie poszukiwanego o potrójne morderstwo Jacka Jaworka, który podsunął jasnowidz Krzysztof Jackowski. Od lipca ubiegłego roku śledczy poszukują mężczyzny podejrzewanego o zbrodnię w Borowcach k. Częstochowy (woj. śląskie).

Jacek Jaworek poszukiwany
fot. Google Maps, Śląska Policja

Jacek Jaworek od pół roku poszukiwany jest przez śląską policję. Mężczyzna jest podejrzewany o potrójne zabójstwo we wsi Borowce. 10 lipca 2021 r. w jednym z domów od broni palnej zginęło małżeństwo 44-latków i ich 17-letni syn. Jego o 4 lata młodszy brat zdołał uciec i poinformował o tragedii sąsiadów. Ofiary to krewni Jaworka.

Pomimo wystawienia listu gończego i czerwonej noty Interpol za poszukiwanym mężczyzną, Jaworek nadal pozostaje nieuchwytny. Portal Interia.pl podał, że znany jasnowidz Krzysztof Jackowski w grudniu wskazał rzekome miejsce, gdzie leżą zwłoki podejrzanego. Chodziło o wieś Poraj, położoną na południe od Częstochowy.

Jacek Jaworek poszukiwany. Policja sprawdziła trop od jasnowidza

- W tej sprawie sprawdzany jest każdy sygnał, który dociera do policji, w tym wersja pana Jackowskiego. Jednak informacje od tego ostatniego, były na tyle ogólne, że na ten moment nie pomogły policjantom - przekazała nam podinsp. Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji, w rozmowie z Interia.pl.

Śledczy borą pod uwagę śmierć podejrzanego, ukrywanie się na terenie Polski oraz ucieczkę za granicę. - Dlatego w działania jest również zaangażowane Biuro Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji - dodała podinsp. Nowara.

W chwili zbrodni Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie dżinsowe oraz szarą bluzę dresową. Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Poszukiwany może posiadać broń palną, może próbować ucieczki i zachowywać się agresywnie.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798 031 306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255, albo z najbliższą jednostką Policji tel. alarmowy 112.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Interia.pl