Zamknij

Tragiczny pożar budynku. Znaleziono zwęglone zwłoki

02.01.2020 10:52
Tragiczny pożar budynku. Znaleziono zwęglone zwłoki
fot. LESZEK RUSEK/REPORTER

Dramatyczny pożar w Śremie. W spalonym budynku znaleziono zwłoki mężczyzny – poinformowała poznańska straż pożarna. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jedna osoba zginęła, druga trafiła do szpitala w wyniku nocnego pożaru pustostanu w Śremie (województwo wielkopolskie). Ofiara śmiertelna to najprawdopodobniej bezdomny, który chciał się ogrzać w opuszczonym budynku.

Zobacz także

Znaleziono spalone zwłoki

Jak poinformowała w czwartek mł. bryg. Lucyna Rudzińska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, do zdarzenia doszło minionej nocy w Śremie (województwo wielkopolskie).

Zobacz także

- Około godziny 1.00 w nocy wybuchł pożar w opuszczonym budynku mieszkalnym w Śremie, w którym, jak się okazało, przebywały jakieś osoby. Jedna z nich została ewakuowana i przewieziona do szpitala. Natomiast po ugaszeniu pożaru znaleziono na miejscu również zwęglone zwłoki - powiedziała Rudzińska.

Zobacz także

Na miejscu pożaru działały cztery zastępy straży, oraz oficer operacyjny w dyspozycji komendanta.

Zobacz także

Osoba poszkodowana w pożarze i ofiara śmiertelna to najprawdopodobniej bezdomni, którzy chcieli ogrzać się w opuszczonym budynku. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez służby.

 

RadioZET.pl/PAP