Zamknij

Zgwałcił kobietę i wrzucił do kontenera na śmieci. Są nagrania z kamer sprzed marketu

09.12.2021 16:21
Śmieci
fot. Przemyslaw Fiszer/East News

Prokuratura przekazała nowe informacje o zbrodni w Środzie Wielkopolskiej. 41-letni Tomasz B. kilkukrotnie zgwałcił kobietę, a następnie jej ciało wrzucił do kontenera przy jednym z marketów. Śledczy dotarli do nagrań z kamer monitoringu – poinformował "Fakt". 

Zwłoki 46-latki w Środzie Wielkopolskiej odkryto w poniedziałek w okolicy jednego z marketów. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona przez Tomasza B. Ofiarę i 41-latka łączyła okazjonalna znajomość. W niedzielę mężczyzna spożywał z 46-latką alkohol w wynajmowanym przez siebie pokoju.

Nowe informacje o zbrodni w Środzie Wielkopolskiej

Tomasz B. usłyszał zarzut zabójstwa 46-letniej kobiety. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia. 41-latek nie miał stałego miejsca zamieszkania. Jak podaje "Fakt", w zatrzymaniu sprawcy pomogły nagrania z kamer monitoringu.

– Nagrania te pozwoliły nam na ustalenie sekwencji zdarzeń, wyjaśniły, co się stało z kobietą, gdy została przeniesiona do kontenera. Pozwoliły nam także na wytypowanie podejrzanego – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak.

Na jednym z zabezpieczonych nagrań widać, jak Tomasz B. ciągnie po trawniku ciało 46-latki, a następnie wrzuca je do kontenera przy dyskoncie. Na ciele mężczyzny ujawniono liczne obrażenia świadczące o wyjątkowo brutalnym morderstwie. – Sposób, w jaki sprawca działał, to zadawanie ciosów na całym ciele – przekazał prok. Wawrzyniak. 

41-letni Tomasz B. w przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. multirecydywy. Mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie. – Ten człowiek nie zasługuje na jakiekolwiek okoliczności łagodzące – dodał prokurator.

RadioZET.pl/Fakt/PAP

C