Zamknij

Karmili dzieci i chorych. W kuchni były odchody myszy, insekty i przeterminowane produkty

Joanna Śpiechowicz
21.03.2019 20:18
Karmili dzieci i chorych. W kuchni były odchody myszy, insekty i przeterminowane produkty
fot. Shutterstock

Przygotowywali posiłki dla pacjentów szpitala, repatriantów i dzieci z przedszkola. Spółdzielnia socjalna „Średzianka” ze Środy Wielkopolskiej została zamknięta przez Sanepid po tym, jak inspektorzy znaleźli w kuchni odchody myszy, insekty i przeterminowaną żywność.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

To miała być rutynowa kontrola, skończyła się zamknięciem jadłodajni i pięciusetzłotowym mandatem.

- Były tam odchody myszy, były mole, znaleźliśmy przeterminowaną żywność, generalnie bałagan i brak porządku bieżącego. Trzy osoby z  personelu nie miały aktualnych badań lekarskich. Były także ubytki w tynku i dziury w ścianach – w rozmowie z Radiem Poznań wykazane nieprawidłowości wylicza szefowa średzkiego Sanepidu Maria Deręgowska.

PRZECZYTAJ TEŻ: GIS ostrzega - na jajkach sprzedawanych w Biedronce są pałeczki salmonelli

Spółdzielnia socjalna „Średzianka” przygotowywała posiłki dla dzieci i chorych. Korzystali z nich pacjenci szpitala, repatrianci z ośrodka adaptacyjnego i przedszkolaki z niepublicznej placówki – około 200 osób każdego dnia.

Jak podkreśla Radio Poznań, nie wiadomo, jak długo jadłodajnia przyrządzała obiady w takich warunkach. Prezes spółdzielni zapewnia, że wyciągnie wnioski.

- Ubolewam nad tym. To się nie powinno zdarzyć, ale być może te gryzonie przywędrowały w workach z ziemniakami i innymi płodami rolnymi. Wyciągniemy z tego wnioski i konsekwencje – powiedział  lokalnej rozgłośni Adam Trawiński.

Zobacz także

Jak dotąd nie wpłynęły skargi, ani sygnały, że komuś zaszkodziło jedzenie ze „Średzianki”.

RadioZET.pl/Radio Poznań/JŚ