Zamknij

Kilkukrotnie zgwałcił i zabił kobietę, a ciało wrzucił do kontenera. Nowe fakty

06.07.2022 13:23

Ciało 46-latki znaleziono w okolicy dyskontu w Środzie Wielkopolskiej. W środę ruszył proces Tomasza B. Mężczyzna miał kilkukrotnie zgwałcić, a następnie zabić kobietę. Grozi mu dożywocie.

śmieci
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Do bestialskiej zbrodni w Środzie Wielkopolskiej doszło 6 grudnia ubiegłego roku po godz. 2 w nocy. Ciało ofiary odkryto w okolicy jednego z dyskontów. Jak informowała wówczas prokuratura, kobieta zmarła w wyniku doznanych obrażeń zewnętrznych i wewnętrznych "powodujących wstrząs krwotoczny oraz w wyniku wychłodzenia organizmu".

Zabójstwo 46-latki w Środzie Wielkopolskiej. Ruszył proces

Sąd Okręgowy w Poznaniu ze względu na charakter sprawy i bez sprzeciwu stron postępowania wyłączył jawność rozpoczętego w środę procesu. Mężczyzna miał kilkukrotnie zgwałcić i zabić 46-letnią kobietę ze szczególnym okrucieństwem.

Dziennik "Fakt" informował, że w zatrzymaniu sprawcy pomogły nagrania z kamer monitoringu. – Pozwoliły nam na ustalenie sekwencji zdarzeń, wyjaśniły, co się stało z kobietą, gdy została przeniesiona do kontenera. Pozwoliły nam także na wytypowanie podejrzanego – powiedział wówczas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak.

Według ustaleń śledczych ofiarę i oskarżonego 40-latka łączyła okazjonalna znajomość. Tomasz B. pracował w Środzie Wielkopolskiej. 5 grudnia mężczyzna pił z ofiarą alkohol w wynajmowanym przez Tomasza B. pokoju. Później oboje przenieśli się w pobliże sklepu, gdzie oskarżony kilkukrotnie zgwałcił 46-latkę.

Jak informowała prokuratura, po zatrzymaniu Tomasz B. przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia, które częściowo odpowiadały ustaleniom śledczych.

Oskarżony nie miał stałego miejsca zamieszkania. W przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego odpowiada przed sądem w warunkach tzw. multirecydywy.

Tomaszowi B. grozi od 12 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Szymon Kiepel/"Fakt"