Zamknij

Stadnina w Michałowie. Zwolniony prezes może wrócić. PiS zmieniło zdanie

Redakcja
10.08.2018 13:32
Stadnina w Michałowie. Zwolniony prezes może wrócić. PiS zmieniło zdanie
fot. Beata Zawrzeł/EastNews

Ministerstwo rolnictwa chce, żeby Jerzy Białobok, były prezes stadniny koni arabskich w Michałowie, wrócił do pracy. Białobok zwolniony dwa lata temu przez ekipę PiS był już na spotkaniu z ministrem Janem Ardanowskim – dowiedziało się Radio ZET.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak ustalił reporter Radia ZET Daniel Wrzos, rozmowę z ministrem odbyła także Anna Stojanowska, która również została zwolniona z Agencji Nieruchomości Rolnych. Żadne na razie nie rozważa powrotu – wynika z informacji Radia ZET.

Zobacz także

Białobok pełnił funkcję prezesa i dyrektora spółki Stadnina Koni Michałów, nadzorowanej przez Agencję Nieruchomości Rolnych, od połowy 1997 r. W lutym został zdymisjonowany przez prezesa ANR. Dymisje otrzymali również wieloletni prezes stadniny w Janowie Podlaskim Marek Trela i inspektor ds. hodowli koni w Agencji Anna Stojanowska. Jako powód zwolnienia podano m.in. utratę zaufania i niegospodarność.

Zwolnienie prezesów spotkało się wówczas z oburzeniem środowiska hodowców koni w kraju i za granicą, wiele krytycznych głosów padło ze strony polityków opozycji i mediów.

Z informacji Radia ZET wynika, że w czasie rozmowy minister Ardanowski miał przeprosić Stojanowską i Białoboka oraz krytykować swojego poprzednika Krzysztofa Jurgiela za decyzje, które odbiły się na aukcjach koni arabskich.

RadioZet.pl/bm