Zamknij

Stado byków uciekło z gospodarstwa. "Mogą być niebezpieczne"

29.05.2022 09:33

Z gospodarstwa rolnego w Starym Lesie (woj. opolskie) uciekło stado byków mięsnej rasy limousine. Po doniesieniach lokalnego portalu Terazprudnik.pl sprawą zainteresowali się urzędnicy i policja. Trwa odławianie zwierząt.

Stado byków uciekło z gospodarstwa
fot. screen Starostwo Powiatowe w Prudniku/Facebook

Stado byków uciekło z gospodarstwa rolnego na Opolszczyźnie. Jako pierwszy o błąkających się zwierzętach pisał serwis Terazprudnik.pl.

Potężne, należące do rasy mięsnej, zwierzęta błąkały się po powiecie prudnickim, a internauci publikowali zdjęcia spacerujących bez żadnego nadzoru byków.

Stado byków uciekło z gospodarstwa. "Mogą być niebezpieczne"

"Informujemy, że z terenu gospodarstwa rolnego w Starym Lesie (powiat nyski) uciekły byki mięsnej rasy "limousine", które przemieściły się w okolice Szybowic, Niemysłowic i Mieszkowic w powiecie prudnickim" – podało w piątek Starostwo Powiatowe w Prudniku.

Urzędnicy wyjaśnili, że członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego proszą mieszkańców, by nie płoszyli byków, "gdyż zwierzęta znajdujące się w obcym otoczeniu, w sytuacji zagrożenia mogą być niebezpieczne dla człowieka".

"Zwierzęta są systematycznie odławiane z miejsc, gdzie obecnie przebywają. Jednocześnie apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróżowania drogami w ww. okolicach. Istotne informacje na temat zwierząt proszę zgłaszać do Komendy Powiatowej Policji w Prudniku pod nr tel. 77 4341803" – przekazało starostwo.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Terazprudnik.pl/Facebook