Zamknij

Stado zwierząt zaatakowało małżeństwo. Zginął 36-latek, jego żona jest w szpitalu

Bartłomiej Chudy
29.09.2022 15:53

Nie żyje 36-letni rolnik, który został zaatakowany przez stado byków. Zwierzęta uciekły z jego obory w Kaliszkowicach Kaliskich (woj. wielkopolskie). - 34-letnia żona mężczyzny została przewieziona do szpitala – poinformowała PAP oficer prasowa ostrzeszowskiej straży pożarnej Noemi Biel.

Byki zaatakowały właścicieli. Zginął 36-letni rolnik
fot. screen KM PSP w Ostrzeszowie

Do tragedii doszło w czwartek 29 września o poranku w jednym z gospodarstw rolnych w Kaliszkowicach Kaliskich (woj. wielkopolskie).

Straż pożarna i policja zostały zawiadomione o agresywnych bykach, które poturbowały właściciela gospodarstwa. 36-latek próbował zagonić uwalniające się zwierzęta do budynków gospodarczych.

Stado byków zaatakowało rolnika. Tragiczna śmierć 36-latka

- Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy podjęli próbę ratowania gospodarza i jego żony oraz zagonienia byków do budynków gospodarczych – powiedziała PAP oficer prasowa. 36-latek zmarł na miejscu. Jego 34-letnia żona została przetransportowana do szpitala. 

- Z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny z obory nagle uwolniły się buhaje w ilości około 11 sztuk. Biegały po terenie posesji - powiedziała TVN24 st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Wszystko wskazuje na to, że byki uwolniły się, gdyż gospodarz nie domknął drzwi po porannym oporządzeniu.

W działaniach brały udział dwa zastępy strażackie z Ostrzeszowa, dwa zastępy OSP z Kaliszkowic Kaliskich i Mikstatu, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Mundurowi prowadzą czynności pod nadzorem prokuratora.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Ewa Bąkowska/KP PSP w Ostrzeszowie - Gov.pl/TVN24