Zamknij

Prokuratura ze Stalowej Woli publikuje zdjęcie pedofila. Może znów krzywdzić dzieci [FOTO]

Redakcja
29.07.2017 20:38
Prokuratura ze Stalowej Woli publikuje zdjęcie pedofila. Może znów krzywdzić dzieci [FOTO]
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli opublikowała wizerunek Mariusza C., który jest podejrzewany o przestępstwa podżegania do wykonania podstępem nagich zdjęć małoletniej.

Mariusz C. w 2007 roku został skazany m.in. za wielokrotne wykorzystywanie seksualne małoletniego. Wcześniej, bo w 2002 roku jego ofiarami stały się dzieci znajomych. Łącznie za kratkami spędził 15 lat. Na wolność wyszedł w lipcu ubiegłego roku. 

Prokuratura w Stalowej Woli prowadzi kolejne postępowanie w sprawie pedofila. Mariusz C. jest podejrzewany o podżeganie do wykonania podstępem nagich zdjęć małoletniej, fałszywe oskarżenia oraz składanie fałszywych zeznań w warunkach recydywy.

''Zgodnie z wyrokiem m.in. za wielokrotne wykorzystanie seksualne małoletniego, na Mariusza C. nałożony został obowiązujący aktualnie zakaz przebywania w środowiskach małoletnich i miejscach przebywania małoletnich, a także zakaz kontaktowania się z małoletnimi poniżej lat 15. Z uwagi na ważny interes społeczny Prokurator Rejonowy w Stalowej Woli wyraził zgodę na ujawnienie wizerunek Mariusza C'' - czytamy w komunikacie prokuratury.

PEKSA

Wszelkie informacje na temat pobytu Mariusza C., jego rozmów lub nawiązywania w inny sposób kontaktów z małoletnimi poniżej lat 15, ewentualnego przebywania w pobliżu lub na terenie szkół, przedszkoli, placów zabaw, a także innych miejsc przebywania małoletnich, zwłaszcza na terenie Stalowej Woli oraz Gminy Pysznica należy przekazywać do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli: tel. 15 840 27 00, bądź do Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli: tel. 15 877 33 10.

RadioZET.pl/PR Stalowa Wola/DG