Zamknij

Stanisław Dziwisz pod ostrzałem. Reportaż TVN24 o nieznanym obliczu kardynała

09.11.2020 19:08

Tuszowanie pedofilii na całym świecie i szemrane związki z Legionami Chrystusa. TVN24 przygotował reportaż ujawniający nieznane fakty o kardynale Stanisławie Dziwiszu, wieloletnim sekretarzu przy papieżu Janie Pawle II.

Stanisław Dziwisz
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Kardynał Stanisław Dziwisz przyznał w niedawnym wywiadzie dla TVN24, że nie miał pojęcia o przestępstwach pedofilii wysokich rangą hierarchów kościoła. Przygotowany na poniedziałek reportaż stacji zupełnie przeczy tej narracji.

Druzgocące wnioski pojawiają się w reportażu „Don Stanislao” reportera TVN24 Marcina Gutowskiego. "Czarno na białym" pokazuje nieznane oblicze kardynała. Emisję zaplanowano na poniedziałek, 9 listopada, na godz. 20.30.

Kardynał Dziwisz pod ostrzałem. "Don Stanislao" ujawni jego nieznane oblicze?

Dziennikarz Marcin Gutowski idzie tropem Stanisława Dziwisza, zadając kluczowe pytania: czy kardynał Dziwisz przez lata tuszował pedofilię, czy brał za to pieniądze i czy odcinał od tej wiedzy Jana Pawła II? – zapowiada TVN24.

Zobacz także

Rozmówcy telewizji opowiadają o potężnym wypływie hierarchy, swoistej szarej eminencji Kościoła, dbającej o jego interes. Również w sprawach dotyczących molestowań seksualnych.

Kardynał Dziwisz reaguje przed emisją. „Dzieci nie mogą zaznać już krzywd”

Jeszcze przed emisją do produkcji odniósł się sam kardynał Dziwisz. W oświadczeniu przekazanym PAP proponuje, by oceną jego działań zajęła się „niezależna komisja”.

Zależy mi na transparentnym wyjaśnieniu tych spraw. Nie chodzi o wybielanie lub ukrywanie ewentualnych zaniedbań, ale o rzetelne przedstawienie faktów kard. Stanisław Dziwisz

Dodał, że „dzieci i młodzież nie mogą już nigdy doznać w Kościele krzywd, które miały miejsce w przeszłości".

RadioZET.pl/PAP/TVN24.pl