Zamknij

Nie żyje uwielbiany przez uczniów nauczyciel. "W swoją pracę wkładał serce, gorliwość i pasję"

14.01.2022 09:37
Stanisław Grzelczak
fot. Facebook.com/ZSP 1 w Bełchatowie

Stanisław Grzelczak, nauczyciel i wieloletni wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Gen. bryg. Ludwika Czyżewskiego, nie żyje. O śmierci uwielbianego przez uczniów pedagoga, który wspierał WOŚP, poinformowała szkoła w Bełchatowie.

Stanisław Grzelczak zmarł 11 stycznia 2022 roku. Był nauczycielem przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Bełchatowie (obecnie to ZSP nr 1). Przez wiele lat pełnił też funkcję wicedyrektora placówki, z którą był związany od 1986 roku.

Szkoła wspomina go jako "wychowawcę wielu pokoleń młodzieży, serdecznego kolegę i przyjaciela". "Był lubianym i szanowanym pedagogiem, który w swoją pracę wkładał serce, gorliwość i pasję. Wspaniały kolega, zawsze uśmiechnięty, życzliwy, pełen radości i optymizmu, którym zarażał innych. Był zaangażowany w bezinteresowne działania społeczne i w niesienie pomocy potrzebującym" - czytamy na profilu placówki na Facebooku.

Stanisław Grzelczak zmarł, wspierał WOŚP. "Dla wszystkich uczynny, pomocny"

Stanisław Grzelczak od lat wspierał WOŚP. "Przez 18 lat dzielnie, mimo mrozów, kwestował z super skutkiem, w zeszłym roku zebrał NAJWIĘCEJ w EBE!" - pisał jeszcze w grudniu syn pana Stanisława. Wspomniał, że z powodów zdrowotnych jego tata nie będzie mógł fizycznie wziąć udziału w kweście w 2022 roku. Zachęcał jednak do udostępniania jego e-puszki w internecie.

"Pamiętam jak dziś ten 26. finał, który był moim pierwszym finałem i postawę Pana Stanisława. Wielki szacunek, godzina 1 w nocy, wolontariusze stojący przy minus 10 stopniach na zewnątrz przed mBankiem, więc zaprosiliśmy z Arkiem pana Stanisława do środka, aby szybciej się rozliczył. Odmówił, stwierdził, iż poczeka do końca. Wspaniały człowiek oraz wspaniały wolontariusz" - wspominał w internecie jeden z wolontariuszy WOŚP Bełchatów.

Na oficjalnym profilu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym mieście przypomniano, że Stanisław Grzelczak w 2021 roku uzbierał największą kwotę ze wszystkich wolontariuszy, która wynosiła 2.556,59 zł. "Jest nam bardzo przykro, gdyż Pan Staś był dla wszystkich uczynny, pomocny, biła od niego zawsze dobra energia i świetne poczucie humoru" - napisano.

Pogrzeb Stanisława Grzelczaka odbędzie się 15 stycznia o godzinie 12:00 w kaplicy cmentarnej w Bełchatowie.

RadioZET.pl

C