Stanisław Karczewski nie będzie kandydował na prezydenta Warszawy

14.03.2018 11:04

— Nie będę kandydował na prezydenta Warszawy — ogłosił marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Kogo więc partia rządząca wystawi w listopadowych wyborach samorządowych?

Karczewski fot. PAP

Karczewski ogłosił tę informację na specjalnej konferencji prasowej. Wcześniej przez kilka miesięcy unikał jednoznacznej deklaracji, czy weźmie udział w wyścigu o fotel w stołecznym ratuszu.

Tym samym odżyły spekulacje na temat potencjalnego kandydata, jakiego w listopadowych wyborach wystawić może Zjednoczona Prawica. Według mediów głównym faworytem do rywalizacji m.in. z reprezentującym PO Rafałem Trzaskowskim jest obecny wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji weryfikacyjnej, Patryk Jaki.

Dworczyk czy Jaki?

Ostatnio jednak giełda nazwisk wzbogaciła się o Michała Dworczyka. To poseł PiS, były wiceszef MON, obecnie szef Kancelarii Premiera Mateusza Morawieckiego. W odróżnieniu od pochodzącego z Opola Jakiego jest rodowitym warszawiakiem.

Karczewski zapowiedział już, że niezależnie od tego, kogo ostatecznie czeka bój o stanowisko prezydenta, udzieli temu kandydatowi wsparcia i merytorycznej pomocy.

RadioZET.pl/MP

Oceń