Zamknij

Pięta odwołany z komisji ds. Amber Gold. Przeciwko 8 posłów PO

Redakcja
08.06.2018 07:16
Stanisław Pięta
fot. Jakub Wosik/Reporter/East News

Stanisław Pięta został odwołany z komisji śledczej ds. Amber Gold. Na jego miejsce powołano Bartosza Kownackiego. Przeciwko odwołaniu posła z tej funkcji było ośmiu posłów Platformy Obywatelskiej, w tym lider ugrupowania Grzegorz Schetyna. O sprawie szerzej informuje Onet. 

W czwartek w Sejmie odbyło się głosowanie w sprawie dalszych losów posła Stanisława Pięty w komisji Amber Gold. Za dokonaniem takiej zmiany w składzie komisji śledczej zagłosowało 402 posłów, 8 było przeciw, 8 wstrzymało się od głosu. Przeciwko tej decyzji głosowali posłowie Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także

– Głosowaliśmy przeciwko tej zmianie personalnej, bo uważamy, że po odwołaniu Pięty PiS nie powinno wstawiać nikogo nowego na jego miejsce. W tej komisji jest pięcioro posłów PiS i jeden poseł z Platformy, tak jakby klub PiS był pięć razy większy od naszego – powiedział w rozmowie z Onetem Rafał Grupiński. 

Zobacz także

Tomasz Lenz dodaje, że „skompromitowanego posła Piętę” zastąpił „skompromitowany wiceminister z MON”. 

Stanisław Pięta wykluczony z PiS

Ze strony PiS od głosu wstrzymał się Bartosz Kownacki. To on zastąpił Stanisława Piętę w komisji. Sam Pięta nie brał udziału w głosowaniu. 

Zobacz także

Przeciwko odwołaniu posła Pięty zagłosowali Grzegorz Schetyna, przewodniczący klubu PO Rafał Grupiński, Marcin Kierwiński, Tomasz Lenz, Czesław Mroczek, Teresa Piotrowska, Kazimierz Plocke i Krystyna Skowrońska.

Dziennik „Fakt” ujawnił rewelacje z życia prywatnego posła Stanisława Pięty. Z tekstu wynika, że poseł miał romans i według gazety obiecywał swojej kochance m.in. załatwienie pracy w PKN Orlen. Według „Faktu” Pięta miał poznać tę kobietę podczas 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2017 roku. Dziennik informował, że kobieta na potwierdzenie swoich relacji z Piętą przekazała swoją korespondencję z komunikatorów internetowych.

RadioZET.pl/Onet/KM