Piotrowicz najpierw krytycznie o TVP. Potem wyjaśniał: jestem pełen uznania...

Redakcja
30.04.2018 16:11
Piotrowicz najpierw krytycznie o TVP. Potem wyjaśniał: jestem pełen uznania...
fot. Grzegorz Banaszak/Reporter/KM

Stanisław Piotrowicz z PiS odwiedził wyborców w miejscowości Koziegłowy. Został zapytany o TVP Info i „nachalną propagandę” telewizji publicznej. Jego słowa mogły zaskoczyć kolegów partyjnych, jednak poseł w rozmowie z jednym z prawicowych portali szybko je sprostował i wyjaśnił.

Posłowie PiS ruszyli w przedwyborczą trasę po Polsce. Były prokurator Stanu Wojennego Stanisław Piotrowicz odwiedził miejscowość Koziegłowy. Został zapytany o przekaz TVP Info. Jedna z uczestniczek spotkania stwierdziła bowiem, że telewizja publiczna ma zbyt propagandowe treści.

Stanisław Piotrowicz odpowiedział na to pytanie w zaskakująco swobodny sposób. Być może w chwili szczerości powiedział nawet kilka słów za dużo. 

Piotrowicz o TVP

„Zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą uważać, że przekaz razi ludzi inteligentnych, bo tak ubieram te sformułowania. Ale trzeba wiedzieć, że ten przekaz winien trafić do wszystkich, do możliwie jak najszerszej ilości Polaków”. Piotrowicz dodał, że znikomy ułamek mediów w Polsce należy do kapitału polskiego.

Wypowiedź Stanisława Piotrowicza komentowali prowadzący program „Szkło Kontaktowe”.

Piotrowicz prostuje

Kilka godzin później w rozmowie z portalem wpolityce.pl poseł PiS wyjaśnił, o co mu tak naprawdę chodziło. Sugerował, że jego wypowiedź została wyrwana z kontekstu.

— Nie mam absolutnie żadnych uwag do TVP INFO, w ogóle do Telewizji Polskiej. Wielokrotnie w swoim wystąpieniu podkreślałem o wielkiej przewadze mediów wrogo nastawionych do rządu. Mediów, które funkcjonują na zasadzie obcego kapitału. To była moja bardzo szeroka wypowiedź na ten temat. To trzeba widzieć w tym kontekście — mówił dziennikarzom.

— Jestem pełen uznania dla tego, co czyni TVP INFO. Przeciwstawia się potężnemu kapitałowi zagranicznemu — powiedział, dodając: — Spotykam rzeszę ludzi, którzy są bardzo zadowoleni z przekazu TVP, że wreszcie mogą tę telewizję oglądać.

Zobacz także:

RadioZET.pl/Szkło Kontaktowe/wpolityce.pl/KM/MP